2022-05-27

Jak znaleźć ekipę remontową

W poniższym artykule wyjaśniamy, jak znaleźć ekipę remontową.

Decyzja o remoncie podjęta, mamy już nawet pewną wizję tego, jak ma się prezentować mieszkanie, wiemy, ile w przybliżeniu będą kosztować materiały. Teraz jedna z najtrudniejszych części procesu: znalezienie dobrej ekipy remontowej.

Dlaczego ekipa remontowa ma tak duże znaczenie?

Dobrze dobrana ekipa remontowa to już pół sukcesu. Fachowcy potrafią nie tylko wykonać powierzone im prace terminowo i w sposób w pełni odpowiadający oczekiwaniom, ale również - gdy będzie to konieczne - mogą służyć radą. W końcu to oni wiedzą najlepiej, czy niektóre rozwiązania sprawdzają się w praktyce, czy nie.

Gdzie szukać ofert ekip remontowych?

Ekipy remontowej można szukać na wiele sposobów. Jedną z najpewniejszych opcji wydaje się być zasięgnięcie języka pośród przyjaciół i znajomych, zwłaszcza jeśli wiemy, że ktoś w tym gronie przeprowadzał ostatnio remont. To rozwiązanie pozwoli na uzyskanie jasnej informacji, czy dana ekipa remontowa się sprawdziła, czy też nie. Ta opcja jest jednak dobra tylko w przypadku gdy mamy do czynienia z osobami, które w ostatnim czasie korzystały z takich usług - w końcu wiedza sprzed kilku lub kilkunastu lat z pewnością nie będzie już aktualna.

Dodatkowo ekipy remontowej można także poszukiwać online. Na portalach społecznościowych czy specjalnych stronach łączących usługodawców z usługobiorcami znaleźć można bardzo szeroką gamę ofert rozmaitych fachowców. W takim jednak przypadku warto zlecić dokładne sprawdzenie ekipy remontowej specjalistom - w sieci można bardzo łatwo natrafić na nieuczciwą ofertę, a jej rozpoznanie wymaga nieco wiedzy i praktyki.

Jak sprawdzić, czy dana ekipa jest dobra?

Jak już wspominaliśmy, jeśli ekipa remontowa nie została nam polecona przez członka rodziny czy znajomego, dobrym rozwiązaniem może okazać się sprawdzenie, czy informacje, które przekują o sobie fachowcy, mają pokrycie w rzeczywistości. Jedną z najprostszych metod w tym zakresie jest oczywiście przejrzenie opinii, które dostępne są w sieci. O ile w przypadku recenzji wystawianych na portalach specjalistycznych przeważającą większość stanowią negatywne opinie (głównie ze względu na to, że wielu zadowolonych klientów po prostu nie decyduje się na wystawienie oceny), to w mediach społecznościowych można znaleźć zdecydowanie więcej rzetelnych opinii, prawdopodobnie ze względu na to, że wypisanie krótkiej recenzji jest tam po prostu dużo łatwiejsze.

Dobrym rozwiązaniem, które pochłonie zdecydowanie mniej czasu, może być także zlecenie sprawdzenia ekipy remontowej fachowcom ze strony odbioryremontow.pl. To właśnie oni, dzięki wiedzy i doświadczeniu, mogą szybko i wygodnie sprawdzić daną ekipę.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto wziąć pod uwagę, że znalezienie dobrej ekipy to tylko połowa sukcesu. Ponadto, należy koniecznie podpisać z nimi umowę, w której określimy zakres niezbędnych prac, a także terminy i kary umowne. Dobrze jest również zlecić odbiór remontu mieszkania specjaliście, który będzie dokładnie wiedział, co i w jaki sposób sprawdzić, by upewnić się, że nie mamy do czynienia z fuszerką. To bardzo istotne, bowiem przeprowadzenie odbioru umożliwi także wypełnienie protokołu odbioru remontu, w którym można umieścić wszelkie nieprawidłowości. Dokument taki zobowiązuje ekipę remontową do naniesienia poprawek, podczas gdy trudno o podobnym efekcie mówić w przypadku braku umowy i protokołu. Zlecenie odbioru zewnętrznej firmie ma także dodatkową zaletę: pomoże nam oszczędzić sporo czasu i pozwoli zyskać pewność, że cały remont został przeprowadzony w sposób zgodny ze sztuką.

Wybór dobrej ekipy remontowej to połowa sukcesu. Powierzając wykonanie zadań sprawdzonej grupie fachowców, pomoże nie tylko ograniczyć ilość stresu, która pojawia się na etapie remontu, ale również uniknąć niedociągnięć. Wiele osób ma jednak dość małe doświadczenie jeśli chodzi o dobór ekipy remontowej: w końcu poszukiwania takie przeprowadza się co najwyżej raz na kilka lat. Dlatego też warto powierzyć sprawdzenie ekipy remontowej specjalistom, którzy robią to na co dzień!

Oceń artykuł:

Jak znaleźć ekipę remontową | 886 070 650
Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.

Napisane przez

Jakub Buzko

Potrzebujesz odbioru technicznego?

Zostaw numer!